İkiz Zigosite DNA Testi

DDC İkiz Zigosite DNA testi ile ikiz kardeşlerin tek yumurta ikizi mi yoksa çift yumurta ikizi mi oldukları belirlenir. İkizlerin kendileri ve aileleri bu tip genetik testleri, genellikle bu konuda ki meraklarını gidermek için yaptırırlar. Ancak bazıları da bu testleri ileride çıkması muhtemel sağlık sorunları için bir güvenlik önemli olarak görmektedir. Çünkü tek yumurta ikizleri birbirleri için mükemmel bir doku ve organ donörüdür.

Tek yumurta ikizleri birleşme sırasında ki tek yumurta hücresi ile tek sperm hücresinin bir araya gelmesi ile oluşan tek zigot ( döllenmiş yumurta ) ile meydana gelir. Döllenmeden sonra yumurtanın ikiye ayrılmasından dolayı tek yumurta ikizleri aynı DNA profilini paylaşırlar.

Çift yumurta ikizleri birleşme sırasında ki iki yumurta hücresi ile iki sperm hücresinin bir araya gelmesi ile oluşan iki zigot ile meydana gelir. Çift yumurta ikizleri iki zigottan geldikleri için, en az ikiz olmayıp sadece kardeş olan kişiler kadar farklı DNA profillerine sahip olurlar.

DDC ile yaptırmış olduğunuz İkiz Zigosite testleri ile hangi tip ikizlere sahip olduğunuzu kesin olarak tespit edebilirsiniz.

İkiz Zigosite DNA testlerinde öne çıkan detaylar:

 • Hızlı sonuçlar

  Örnekler alındıktan sonra 7-10 iş günü içinde kesin sonuçlar

 • null

  Uygun fiyatlar

  Düşük maliyetlerle son derece hassas testler

 • Acısız örnek alımı

  DNA örnekleri için yanak içi mukoza (tükürük) örneği kullanılır

 • Gizlilik

  Tüm dosyalarımız kişiye özel referans no ile takip edilir ve 3. kişilerle paylaşılmaz

Daha fazla bilgi için lütfen bizi arayınız:
0 312 468 97 38