Türkiyede DNA Testi

DNA testi tüm hayatınızı değiştirebilir.

DNA Diagnostics Centre (DDC) profesyonel, hızlı ve güvenilir hizmetleriyle birçok farklı amaç için DNA testleri sağlamaktadır. Her bir teste ait doğru ve güvenilir sonuçlar için, tamamı akredite olmuş ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış laboratuarlarımız, müşteri hizmetleri tarafından desteklenmekte ve konusunda uzman genetikçiler ve danışmanlar tarafından denetlenmektedir. Babalık / Annelik / Kardeşlik /Soy Ağacı testleri başta olmak üzere birçok farklı DNA testleri tecrübelerimizle birlikte, DNA depolama ve adli savunma hizmetlerimizle uzman tavsiye ve danışmanlık yapmaktayız.

DNA testi tüm hayatınızı değiştirebilir.

DNA Diagnostics Centre (DDC) profesyonel, hızlı ve güvenilir hizmetleriyle birçok farklı amaç için DNA testleri sağlamaktadır. Her bir teste ait doğru ve güvenilir sonuçlar için, tamamı akredite olmuş ve son teknoloji ekipmanlarla donatılmış laboratuarlarımız, müşteri hizmetleri tarafından desteklenmekte ve konusunda uzman genetikçiler ve danışmanlar tarafından denetlenmektedir. Babalık / Annelik / Kardeşlik /Soy Ağacı testleri başta olmak üzere birçok farklı DNA testleri tecrübelerimizle birlikte, DNA depolama ve adli savunma hizmetlerimizle uzman tavsiye ve danışmanlık yapmaktayız.

Neden DDC'yi seçmelisiniz?

Güvenilir ve Profesyonel hizmetlerimiz yanında rekabetçi fiyat politikamız sayesinde DDC, ABD ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede lider DNA test tedarikçisidir. Tüm DNA testlerine iki kere bağımsız işlem uygulaması yöntemi ile ki %100 hatasız test sonuçları kayıtlarımızı korumaya devam ediyoruz. DDC Laboratuarları 1969 Aile kanunu reformu 20. bölümüne istinaden; Adalet Bakanlığınca İngiltere ve Galler’de ki sivil mahkemeler tarafından babalık testleri konusunda hizmet vermek üzere akredite etmiştir. DDC Laboratuarları aynı zamanda ACLASS’dan ISO/IEC 17025 sertifikasına sahiptir ve ASCLD/LAB ve AABB tarafından akredite edilmiştir.

Güvenilir ve Profesyonel hizmetlerimiz yanında rekabetçi fiyat politikamız sayesinde DDC, ABD ve İngiltere başta olmak üzere bir çok ülkede lider DNA test tedarikçisidir. Tüm DNA testlerine iki kere bağımsız işlem uygulaması yöntemi ile ki %100 hatasız test sonuçları kayıtlarımızı korumaya devam ediyoruz.

DDC Laboratuarları 1969 Aile kanunu reformu 20. bölümüne istinaden; Adalet Bakanlığınca İngiltere ve Galler’de ki sivil mahkemeler tarafından babalık testleri konusunda hizmet vermek üzere akredite etmiştir. DDC Laboratuarları aynı zamanda ACLASS’dan ISO/IEC 17025 sertifikasına sahiptir ve ASCLD/LAB ve AABB tarafından akredite edilmiştir.

Hangi DNA testi sizin için uygun?

Babalık DNA Testi

Yasal Babalık DNA Testi

Gebelikte Babalık DNA Testi

Büyük Ebeveynler DNA Testi

Annelik DNA Testi

Hala-Amca DNA Testi

Kardeşlik DNA Testi

İkiz Zigosite DNA Testi

DNA İmar

Soy Ağacı Testi

Y-Kromozom Karşılaştırma

mtDNA Karşılaştırma

Hala sorunuz var mı?

Sıkça Sorulan Sorular

Babalık testinin güvenilirlik oranı nedir?

  • DDC tarafından yapılan babalık testleri %100 güvenilir sonuç verir
  • Bilimsel açıdan, DNA testleri ile biyolojik bir ilişkinin varlığının olasılığı %99’un üzerinde sonuçlar verilerek saptanır
  • Bilimsel açıdan, DNA testleri ile biyolojik bir ilişkinin yokluğunun olasılığı % 100 sonuçlar verilerek saptanır

Testler ne zaman yapılabilir?

  • Çocuk doğmadan DNA testi yapılabilir.
  • Hemen doğum sonrasında yapılabilir
  • DNA testi her yaşta yapılabilir

Kan örneği vermek zorunda mıyım?

HAYIR. DNA, yanak içi hücreleri olarak tanımlanan ve pamuklu çubuklar ile kolaylıkla alınabilen tükürük ile yapılmaktadır.

Kimler babalık testi için başvurabilir?

  • Kişilerin gizliliği ön planda olmak üzere aşağıda belirtilen hususlara uyan herkes DNA testi yaptırabilir
  • Kişilerin rızası DNA testi için yeterlidir
  • Eğer testi yaptırmak için başvuran kişi 18 yaşın altındaysa sorumlu bir ebeveynin izni ile test için başvurabilir

Test sonuçlarını nasıl alacağım?

DNA testleri, örneklerin alınmasından sonra ki 7-10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlar, biyolojik ilişkinin varlığına veya olmadığına dair kesin sonuçları içeren raporlar şeklinde verilmektedir.

Örnekleri doğru aldığımdan nasıl emin olabilirim?

Bu konuda yanlış yaparım diye endişe etmenize gerek yok. Pamuklu çubukları yanak içine bastırarak sürttüğünüz sürece yeterince örnek toplamış olacaksınız. Sadece doğru kişilerden örnekler aldığınıza emin olmanız yeterlidir.

Bizimle iletişime geçin