Наскільки точний аналіз ДНК на батьківство?

  • Аналіз ДНК на батьківство, виконаний DNA Dіagnostіcs Centre, точний на 100%
  • Аналіз ДНК на батьківство з погляду  науки забезпечує ймовірність результату 99% і вище при підтвердженні біологічного споріднення. Це називається ‘включення’
  • Аналіз ДНК на батьківство з погляду  науки забезпечує ймовірність результату 100% при підтвердженні відсутності біологічного споріднення. Це називається ‘виключення’

Хто повинен давати згоду на аналіз ДНК на батьківство?

У середині набору, який Ви одержите, мається форма про згоду. Просто підпишіть форми для проведення тесту. Якщо Ви виберете DNA Dіagnostіcs Centre для виконання аналізу ДНК, ви можете бути впевнені, що наша лабораторія використовує зразки ДНК тільки для   аналізу, що замовляється вами. Ваші зразки ДНК і результати аналізу не будуть розголошені третім особам, якщо тільки суд не зобов’яже нас це зробити.

Коли може бути виконаний аналіз ДНК?

  • Аналіз може бути виконаний до народження дитини одним із двох методів забору матеріалу, Амніоцентез і Біопсія Хоріона
  • Аналіз ДНК може проводитися при пологах
  • Людина у будь-якому віці може зробити тест ДНК

Як я отримаю результати?

Результати аналізу ДНК можна одержати через 10-14 днів після одержання нами зразків. Вони являють собою документ, у якому чітко зазначене, чи існує  біологічне споріднення.

Чи потрібно здавати кров для аналізу ДНК?

НІ. Зразки ДНК утримуються в клітках із внутрішньої сторони щоки, беруться за допомогою ротового мазка.

Як мені довідатися, що я правильно беру матеріал для аналізу?

Про це можна не турбуватися. Головне – взяти досить матеріалу для аналізу. Якщо ви берете матеріал у відповідної людини й відповідно підписуєте конверти, ви ніяк не можете зробити взяття матеріалу невірно.

Чи обов'язкова участь матері в аналізі ДНК?

Ми рекомендуємо включати матір в аналіз ДНК, оскільки її участь надає важливу генетичну інформацію, яка полегшує й підвищує точність аналізу. Однак, якщо це неможливо, ми можемо виконати аналіз ДНК без неї й забезпечити остаточний результат.

Коли та яким чином я можу оплатити аналіз?

Ви можете оплатити аналіз готівкою або через будь-який банк при передачі нам зразків ДНК.

Скільки це коштує?

Стандартний аналіз ДНК на батьківство коштує всього 2 600 грн. Більш складні випадки коштують декілька дорожче.

Для чого потрібні додаткові звіти?

Деякі клієнти вимагають додаткові копії для членів родини.

Чи зможу я взяти зразок ДНК в однієї людини в нашій країні, а іншої людини - за кордоном, і передати вам для аналізу?

Так, у нас часто бувають клієнти, які частину тесту проводять в одній країні, а частину тесту в іншій. У цьому випадку попередіть нас про це, щоб зразки були включені в один аналіз.

Що таке палички для ротових мазків?

Палички для ротових мазків виглядають як довгі ватяні палички. Наконечник палички твердіше, чим у звичайної ватяної палички. Це дозволяє з легкістю узяти клітини з поверхні щоки. Палички для ротових мазків перебувають усередині конверта.

Чи безболісно брати ротові мазки?

ТАК. Набір для мазків містить палички для ротових мазків, якими треба потерти по внутрішній стороні щоки, щоб зібрати клітки поверхні щоки. Ці клітки містять ДНК. Немає ніяких голок; це зовсім безболісна й неінвазивна процедура.

Чи є різниця в точності, якщо не використовується кров?

Немає ніякої різниці. Клітки з поверхні щоки або фолікули волосся,  або ногті містять таку ж ДНК,як і кров. Немає ніякої різниці в точності аналізу ДНК залежно від використовуваного матеріалу.

Чи можна використовувати гігієнічні ватні палички?

Ні. Ці палички – ватні, а палички DNA Dіagnostіcs Centre зроблені з дакрону. Це інший матеріал, який допомагає зібрати більше ДНК (в деяких віпадках ми робимо виключення з цього правила).

Який термін придатності в зразків слини, що містять ДНК?

Якщо палички просушуються, то з ними звичайно все гаразд. Немає гарантій, що з них вийде виділити ДНК, так само немає певного терміну придатності. Але в  майже 100% випадків все виділяється. Якщо палички запаковані й не просушені, імовірно на них заведеться цвіль і зіпсує зразки.

Що таке Gene Pool?

Gene Pool – це вся генетична інформація, потенційно доступна людині. Кожна людина одержує половину своєї генетичної інформації від матері й половину – від батька. Тестуючи матір, дитину й передбачуваного батька в аналізі на батьківство, ми можемо враховувати генетичну інформацію, отриману дитиною від матері.  половина, що залишився, генетичної інформації повинна бути взята від батька. Порівнюючи ДНК дитину й передбачуваного батька, ми можемо визначити, чиє  передбачуваний батько біологічним батьком дитину.

Які основи статистики використовуються в аналізі ДНК на батьківство?

Перед аналізом ДНК первісно передбачається, що ймовірність, що передбачуваний батько є біологічним батьком, становить 50% (50/50). Індекс батьківства (PІ) у кожному маркері – це ймовірність того, те передбачуваний батько передав свою ДНК дитині, ділена на ймовірність того, що випадкова людина передала свою ДНК дитині. PІ обчислюється для всіх маркерів, потім перемножуються для обчислення значення комбінованого індексу батьківства (CPІ). Імовірність батьківства (POP) визначається по формулі 1 / (1 +1/CPІ), множиться на 100 для вираження у відсотках. Якщо ДНК передбачуваного батька не відповідає ДНК дитину, то PІ для цього маркера рівний 0.

Що таке Індекс Батьківства (PІ) і як він обчислюється?

Індекс батьківства PІ являє собою шанси, що передбачуваний батько у відповідної аллелі є біологічним батьком дитини. Частота кожного сегмента ДНК (аллелі) у популяції людини варіює залежно від  розміру аллелі й раси передбачуваного батька. Перевага розмірів аллелей відрізняється від раси до раси, тому знання раси передбачуваного батька досить важливо. Є бази даних для європеоїдної, негроїдної, латиноамериканської, і азіатської рас. Якщо раса не ясна, ми будемо використовувати найнижче  значення PІ для всіх доступних рас. Це консервативний підхід для розрахунків імовірності батьківства (POP). Частота аллелей визначається тим, скільки індивідуумів у базі даних мають цей розмір аллелей, ділене на загальне кількостей індивідуумів. Підсумкова частота використовується для розрахунків PІ.

Як тестується ДНК для клієнтів із двома расами?

Якщо ви клієнт із двома расами або раси, для якої немає бази даних, розрахунки робляться виходячи з обох рас (наприклад, европеїдна (біла) і негроїдна частоти). Використовується найнижче значення PІ для кожного маркера для розрахунків Комбінованого Індексу Батьківства (CPІ) або ймовірності батьківства (POP). У результаті виходить найбільш консервативне значення POP.

Що таке мутація гена, і як вона впливає на аналіз ДНК на батьківство?

Гени складаються із чотирьох хімічних елементів (нуклеотидів), називаних аденин, цитозин, гуанін і тимін. Порядок цих нуклеотидов визначає генетичну послідовність. У випадку мутації, один або більше нуклеотидів змінюються або пропадають із послідовності. Кожний індивідуум може мати мутації. Якщо трапляється мутація в тому фрагменті, який використовується в аналізі ДНК, результат не буде збігатися в матері й дитини, або в дитини й передбачуваного батька. У випадку мутації буде розбіжність в одному маркері, а інші маркери в тестуємих будуть збігатися. Коли підозрюється мутація, використовуються додаткові маркери для тестування, щоб підтвердити, що має місце мутація, а не виключення. Розрахунки PІ й POP включає частоту мутацій у даному маркері. Виключення підтверджується в аналізі ДНК, якщо є дві розбіжності.

Які є опції аналізу ДНК, якщо людини немає в живих, він пропав без звістки, або недоступний?

Можливо кілька варіантів. Якщо людину немає в живих, від нього міг зберегтися зразок ДНК, якщо був розтин – збереглися зразки тканин. Зразки можуть існувати, якщо перед смертю вони були взяті в лікарні або лабораторії. У Великобританії лікарні зберігають матеріал протягом  тривалого періоду часу, і розпорядник може зажадати зразки для подальшого аналізу. Якщо немає зразків ДНК померлого, то члени родини, такі як батьки, брати/сестри, і діти померлого можуть надати свої зразки ДНК для декількох варіантів аналізу ДНК.

Як аналіз ДНК може захистити або заперечити заповіт або майно?

Аналіз ДНК може бути зроблений для встановлення біологічного споріднення при заперечуванні заповіту. Визначення розмірі аллелей може бути зроблене до смерті, щоб результати аналізу ДНК були доступні в будь-який час, коли може оскаржуватися заповіт, засноване на неідентифікованому біологічному спорідненні. Це звичайно використовується для людей, які впливові, багаті, або бояться, що їх бажання будуть оскаржуватися після смерті. Посмертне тестування, реконструкція ДНК, тестування бабусі/дідуся, брата/сестри можуть бути виконані для встановлення біологічного споріднення.

Що таке генетична реконструкція, хто повинен брати участь у тесті?

Якщо учасника тесту немає в живих або він недоступний, інші члени родини можуть надати зразки ДНК для реконструкції ДНК  людини, що цікавить. Потрібно де-кілько учасників аналізу, включаючи батьків, братів і сестер, або дітей  людини, що цікавить. Вартість генетичної реконструкції залежить від кількості членів родини, доступних для тестування.

Що таке аналіз ДНК бабуся-дідусь?

Тестування бабусі й дідуся – це дуже корисна опція, якщо передбачуваний батько недоступний. Батьки батька передають свої гени своїй дитині – передбачуваному батькові. Тому батьки батька будуть відповідати своєму онукові/внучці з тієї ж самою точністю, як і при участі передбачуваного батька.

Як відбувається аналіз ДНК братів/сестер?

Якщо передбачуваний батько недоступний, але має дітей, можна протестувати цих дітей з дитиною, що цікавить,  для визначення, чи є  ці діти зведеними або рідними братами/сестрами. Бажане, щоб мати або матері тестованих дітей теж брали участь у тесті, якщо це можливо.

Як використовується аналіз ДНК у випадках усиновлення?

Аналіз на батьківство для точної ідентифікації біологічного батька стає звичайною вимогою фахівців з усиновлення й батьків. Аналіз на батьківство є доказом, що справжній батько знайдений і бере участь у справі. Для медичних дослідженнь для встановлення біологічних причин хвороб також потрібно ідентифікувати біологічного батька. Без ідентифікації біологічного батька, половина медичної інформації невідома й не зможе бути відстежена, коли вона знадобиться.

Що таке аналіз ДНК на материнство?

Так само, як і аналізі на батьківство, передбачувана мати тестується разом з дитиною. Останнім часом  публікується інформація про випадки підміни дітей у пологових будинках, у зв’язку із цим виникла необхідність аналізів ДНК на материнство. Порівнюючи ДНК дитини із ДНК передбачуваної матері, ми можемо визначити, чи є  передбачувана мати біологічною матір’ю дитини.