DDC oferuje test rodowodu ojca, który ujawni jego dziedzictwo poprzez testowanie chromosomu Y. Test ten jest dostępny tylko dla mężczyzn, ponieważ sprawdza on markery chromosomu Y, aby określić do którego, klanu” ojcowskiego lub haplogrupy należysz.

Około 175 000 lat temu narodziła się nowoczesna rasa ludzka gdzieś we wschodniej Afryce. Z upływem czasu ludzie zaczęli migrować z Afryki, aby zaludnić resztę świata i kiedy osiedlili się na różnych obszarach geograficznych, ich DNA przyjęło wyróżniające się markery, tworząc genetyczny zapis migracji naszych przodków przez starożytny świat. Te markery określają haplogrupę do której należysz, która jest powiązana z miejscem pochodzenia, jak to przedstawiają litery na mapie poniżej.

Czy jesteś spokrewniony z pierwotnymi osadnikami w Europie przed początkiem Ery Lodowej (więcej niż 20 000 lat temu)? Czy twoi przodkowie przybyli później z sąsiadującej Azji czy nawet Afryki Północnej? Czy jesteś spokrewniony ze słynną postacią historyczną?

Co powiedzą wyniki testu?

Raport z tego testu wymieni haplogrupę, która reprezentuje obszar świata, z którego pochodzą twoi przodkowie. Zawiera on także nieprzetworzone dane, takie jak haplotyp dla twojego testu DNA X-STR, który może zostać użyty do dalszych badań w wielu publicznie dostępnych bazach danych i projektach związanych z przodkami. Całość ( pakiet) będzie zawierać:

 • Określenie twojej haplogrupy
 • Spersonalizowaną mapę opisującą podróż twoich przodków i wskazującą miejsca ich pierwotnego osiedlania się w starożytnym świecie
 • Twój profil X-STR (nieprzetworzone dane)
 • Interesujące fakty związane z Twoją haplogrupą, włączając w to wskazanie części świata, w których możesz spotkać swoich „genetycznych kuzynów” i sławnych ludzi, którzy dzielą tę samą haplogrupę

Zalety testu:

 • Szybkie wyniki

  Bardzo dokładne wyniki w kilka dni po otrzymaniu próbki

 • null

  Niska cena

  Nasze bardzo dokładne testy są niedrogie

 • Bezbolesne pobieranie próbek

  Policzkowego (policzków) pobranie wymazu służy do zbierania próbki DNA

 • Poufny

  Wszystkie wyniki są prywatne i bezpieczne

Jeśli masz dodatkowe pytania lub aby zamówić test, zadzwoń +48 22 3895076