Test DNA chromosomu Y stosuje się w celu ustalenia, czy dwóch lub więcej mężczyzn jest spokrewnionych „po mieczu”, czyli ze strony ojca. Test ten porównuje materiał genetyczny co najmniej dwóch osób płci męskiej, aby potwierdzić tudzież wykluczyć więzy krwi pomiędzy nimi. Nnastępnie wynik zestawiany jest z wynikiem testu patrylinearrnego, wktóry określa haplogrupę osób w oparciu o ich DNA.

Analiza porównawcza chromosomu Y może być zastosowana w celu ustalenia pokrewieństwa w przypadku gdy domniemany ojciec mężczyzny jest nieosiągalny i przeprowadzenie innych testów DNA na pokrewieństwo jest niemożliwe.

Chromosom Y przekazywany jest z ojca na syna w niezmienionej formie, stąd też idealnie nadaje się do określenia czy dwóch badanych mężczyzn jest ze sobą spokrewnionych po mieczu. Profile Y-STR spokrewnionych mężczyzn są niemal identyczne, w przeciwieństwie do mężczyzn niespokrewnionych, z których każdy posiada unikalny profil Y-STR.

Uwaga: Analiza porównawcza chromosomu Y pozwala ustalić istnienie więzów krwi pomiędzy mężczyznami, jednakże nie można na jej podstawie stwierdzić stopnia ich pokrewieństwa, innymi słowy czy są to ojciec i syn, wuj i bratanek, czy dziadek i wnuk, itd.

Zalety testu:

 • Szybkie wyniki

  Bardzo dokładne wyniki w kilka dni po otrzymaniu próbki

 • null

  Niska cena

  Nasze bardzo dokładne testy są niedrogie

 • Bezbolesne pobieranie próbek

  Policzkowego (policzków) pobranie wymazu służy do zbierania próbki DNA

 • Poufny

  Wszystkie wyniki są prywatne i bezpieczne

Jeśli masz dodatkowe pytania lub aby zamówić test, zadzwoń +48 22 3895076