“המרכז לאבחון DNA” מציע בדיקה לזיהוי השושלת שלכם מצד האם. הבדיקה תוכל לחשוף את מורשתכם מצד האם ע”י בדיקת ה-DNA המיטוכונדריאלי שלכם. בדיקה זאת מבוססת על העובדה כי גברים ונשים כאחד יורשים את ה-DNA המיטוכונדריאלי שלהם, המצוי מחוץ לגרעין התא, רק מהאם. תרומה בלעדית זאת של האם מאפשרת לכל אדם לחקור את הקו הגנטי שלו מצד האם עד למייסד ה”שבט” אליו הוא משתייך, ומייחס אותו לשושלת מיטוכונדרית – אחת מתוך יותר מעשרים קבוצות המרכיבות את המין האנושי.

לפני כ-175,000 שנה, נוצר הגזע האנושי המודרני במקום כלשהו במזרח אפריקה. עם הזמן, החלו בני האדם לנדוד אל מחוץ לאפריקה והגיעו לשאר חלקי העולם. תוך כדי התיישבותם במגוון אזורים גיאוגרפיים, קיבל ה-DNA שלהם סימנים נפרדים, ויצר תיעוד גנטי של נדידתם של אבותינו ברחבי העולם העתיק. סימנים אלה מגדירים את השושלת המיטוכונדרית אליה אתם משתייכים, והיא קשורה לאזורי המוצא שלכם המסומנים באותיות במפה להלן.

האם מוצאכם מהמתיישבים המקוריים באירופה, לפני תחילת עידן הקרח (לפני יותר מ-20,000 שנה)? או שאולי אבותיכם הגיעו לשם בתקופה מאוחרת יותר מאסיה הסמוכה, או אפילו מצפון אפריקה? האם יש קשר ביניכם לבין דמות היסטורית מפורסמת? גלו את התשובות ע”י הזמנת בדיקה לאיתור השושלת שלכם מצד האם.

איזה מידע ניתן לקבל באמצעות בדיקת השושלת מצד האם?

דו”ח הבדיקה יציין את השושלת המיטוכונדרית שלכם, המייצגת את האזור הגיאוגרפי ממנו הגיעו אבותיכם. הדו”ח יכיל גם נתונים גולמיים שעלו בבדיקה, ובהם תוכלו להשתמש על מנת לערוך מחקרים נוספים באמצעות מאגרי מידע רבים הפתוחים לציבור בתחום זה.

החבילה שתקבלו תכלול:

 • את שמה של השושלת המיטוכונדרית שלכם
 • מפה אישית שתתאר את מסעם של אבותיכם ואת המקום בו התיישבו לראשונה בעולם העתיק
 • נתונים גולמיים שעלו בבדיקה הכוללים את ההבדלים בין רצף ה-DNA המיטוכונדרי שלכם לבין רצף הסימוכין המתוקן של קיימברידג’
 • עובדות בנוגע לשושלת המיטוכונדרית שלכם, לרבות האזורים הגיאוגרפיים בהם תוכלו למצוא את “קרובי המשפחה הגנטיים שלכם”, ואנשים מפורסמים המשתייכים לאותה שושלת מיטוכונדרית

נקודות עיקריות של הבדיקה:

 • תוצאות מהירות

  תוצאות מדויקות מאוד רק כמה ימים לאחר קבלת מדגם

 • null

  מחיר נמוך

  בדיקות מדויקות מאוד שלנו לא יקר

 • איסוף דגימה ללא כאבים

  ספוגית לחי משמשת לאיסוף הדגימות

 • סוֹדִי

  כל התוצאות הן פרטיות ומאובטחות

להזמנת מבחן זה או לקבלת מידע נוסף, נא להתקשר

1-801-226-226